Якими бувають фіксатори арматури?

Якими бувають фіксатори арматури?
Контакт арматури із зовнішнім середовищем призводить до її корозії, що суттєво знижує несучу здатність монолітної конструкції та може становити загрозу безпечній експлуатації споруди. Щоб унеможливити контакт сталевих стрижнів з навколишнім середовищем, передбачається захисний бетонний шар. Для створення використовуються фіксатори для арматури. Вони утримують сталеві стрижні та сітки у проектному положенні під час бетонування.
Види фіксаторів арматури
Інвентарні фіксатори арматури є виробами з ПВХ. Вони можуть використовуватися для утримання арматури у горизонтальному або вертикальному положенні. Широкий вибір моделей дозволяє підібрати оптимальний варіант для будь-яких значень діаметра арматури та товщини бетонного шару. Ці вироби можуть мати різну конструкцію. Іноді як фіксатори використовуються підручні засоби: цегла або дерев'яні бруски. Така економія у витратних матеріалах не зовсім виправдана, так як це може негативно позначитися на надійності та довговічності конструкції, що зводиться.
Номенклатура інвентарних виробів "Кубик" (або стельова опора) фіксує горизонтальні стрижні.
Завдяки своїй формі ця модель дозволяє вибирати один із чотирьох варіантів товщини захисного шару. Аналогічною конструкцією має "стійка". Різні моделі цих двох фіксаторів можуть використовуватись для арматури діаметром від 4 до 32 мм, можливі значення захисного шару при цьому варіюються від 20 до 50 мм.
"Стільчик" - надійний варіант для горизонтального армування. Залежно від моделі використовується для дротів діаметром до 30 мм. "Кісточка" ("метелик") є підставкою, що використовується при заливанні горизонтальних конструкцій. Діаметр прутків може досягати 40 мм. Залежно від того, яке ребро її встановити, дозволяє вибирати товщину захисного шару з двох варіантів.
"Зірочка" - універсальний фіксатор арматури, що використовується для влаштування як горизонтального, так і вертикального бетонного шару. Є кільцем із зубами, в центрі якого затискається арматурний пруток. Застосовується для стрижнів невеликих діаметрів. Аналогічний принцип дії має інший універсальний фіксатор - "колесо". Його різновиди дозволяють забезпечувати мінімальне значення товщини захисного шару 10 мм.
Фіксатори рекомендується розташовувати на твердій поверхні. Якщо необхідно бетонувати конструкцію не в опалубці, а на ґрунті, слід додатково використовувати опори, що дозволяють забезпечити проектне положення арматурного каркасу навіть на сипучому підставі.
- Дошка обрізна ГОСТ стандартиОбрізна дошка це універсальний матеріал, який підходить і для зовнішнього і для внутрішнього оздоблення при будівництві та ремонті. Але й у виробництві меблів обрізна дошка знайшла свою нішу.Дошка обрізна ГОСТ стандарти
- Кровельні матеріалиВибір покрівельних матеріалів - одне з перших складних питань, що постають перед тими, хто будує заміський будинок. Очі розбігаються не тільки від великої кількості квітів, а й від видів черепиці. Металочерепиця, гнучка покрівля, цементно-піщана чи керамічна черепиця? Про плюси, мінуси та ціни ми зараз і поговоримо.Кровельні матеріали